Tõenäoliselt pole pähklipaari, mida oleks kergem segi ajada kui pekaanipähklid ja kreeka pähklid. Esiteks kuuluvad nad erinevatesse perekondadesse ja neil on erinev maitseprofiil; pekaanipähklid on magusamad ja rasvasemad, kreeka pähklid aga tugevama maitsega. Välimuselt on pekaanipähklid üldiselt ovaalsemad ja punakaspruunid, kreeka pähklid aga ümaramad ja heledama beeži kestaga. Lisaks on neil kahel pähklil erinev kulinaarne kasutusala – pekaanipähklit kasutatakse sageli magusates roogades (nt kookides), kreeka pähkleid aga soolastes roogades nagu salatid ja pesto. Lõpuks on nende toitumisprofiilid erinevad, kuna pekaanipähklites on tavaliselt rohkem rasva ja kaloreid, samas kui kreeka pähklites on rohkem oomega-3 rasvhappeid.
Kreeka pähklid on magusad ja neil on soojendavad omadused. Neid pähkleid on ajutoiduna tuntud juba iidsetest aegadest.
Walnuts.lt ütleb kreeka pähklite kasulikkusest tervisele järgmist:
Kreeka pähklites on 50 korda rohkem vitamiine kui tsitrusviljades ja 8 korda rohkem kui mustades sõstardes.
Toitumisspetsialistid soovitavad sageli pähkleid diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste ja kõrge kolesterooliga inimestele.
Kreeka pähklid on rikkad küllastumata rasvhapete poolest – Omega 3 rasvhapped, mis tugevdavad ja aktiveerivad ajutegevust. Söö enne lõunat ja õhtusööki üks kreeka pähkel ja saad kogu päevaks vajaliku koguse tervislikke rasvhappeid.
NB! Siin esitatud teavet ei tohiks tõlgendada kui soovitust ravi või muud tüüpi terviseprobleemide kohta. Soovitame teha isiklikke terviseotsuseid pärast erinevate teabeallikate hindamist.