Mahe kinkekomplekt “Tervis”
100 g – Mahespirulina tabletid 500 mg
200 g – Mahe mooruspuu marjad
100 g – Mahe parapähklid
100 g – Mahe makadaamia pähklid
Mahespirulina tabletid 500 mg
Spirulina, toitaineterikas vetikas, on supertoiduna populaarsust kogunud tänu oma muljetavaldavale tervisepotentsiaalile. Mahespirulina toiteühendid ja nende eelised: Klorofülliin – roheline spirulina saab oma värvi klorofülli derivaadist klorofülliinist. Klorofülliin on tuntud oma potentsiaalsete detoksifitseerivate ja antioksüdantsete omaduste poolest. Valk – roheline spirulina on rikkalik taimse valgu allikas. Vitamiinid – roheline spirulina sisaldab vitamiine nagu B-vitamiinid (B1, B2, B3, B6, B9 ja B12), C-vitamiini, E-vitamiini ja K-vitamiini, mis aitavad kaasa erinevatele füsioloogilistele funktsioonidele. Mineraalid – spirulina on rikas oluliste mineraalide, nagu raud, magneesium, kaalium, kaltsium ja tsink, poolest, mis toetavad üldist tervist ja elujõudu. Karotenoidid – spirulinas on palju karotenoide. Need ühendid toimivad võimsate antioksüdantidena ja toetavad silmade tervist. Nii rohelise spirulina pulber kui ka tabletid on saadud samast looduslikust allikast. Spirulina tabletid valmistatakse spirulina pulbri tabletivormiks pressimisel. Need on eelnevalt mõõdetud doosid, mis muudab spirulina kasutamise mugavamaks neile, kes soovivad kiiret ja lihtsat viisi spirulina tarbimiseks ilma mõõtmise ja segamiseta. Spirulina pulber võib imenduda veidi kiiremini, kuna tableti purustamiseks ei ole vaja täiendavat lisasammu. Kuigi imendumise erinevus võib olla minimaalne, võib tablettide seedimine võtta veidi kauem aega, kuna need tuleb enne lagundada.
Soovitatav päevane annus: 6-10 tabletti.
Mahe mooruspuu marjad
Supertoidumaailmas on kuivatatud mooruspuumarjad laialt tuntud. Need väikesed kuivatatud aarded, mis Moruse puul kasvavad, pole mitte ainult maitsvalt magusad, vaid ka tervislikud. Kuivatatud mooruspuumarjad on kontsentreeritud vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide allikad ning isegi väike kogus neid marju on toitumise jõuallikaks. Need marjad on täis antioksüdante, nagu antotsüaniinid, resveratrool ja kvertsetiin. Need ühendid võitlevad oksüdatiivse stressiga ja vähendavad krooniliste haiguste riski. Kuivatatud mooruspuumarjad on suurepärased kiudainete allikad. Kiudained toetavad tervislikku seedimist, regulaarset roojamist ja tasakaalustatud soolestiku mikrobioomi. Kuivatatud mooruspuumarjad sisaldavad immuunsüsteemi tugevdavat C-vitamiini ning vere hüübimise ja luude tervise jaoks väga olulist K-vitamiini.
Kasutamine: Naudi vahepalana kuivatatud mooruspuumarju. Lisa neid kuivatatud marju küpsetistele, nagu muffinid, küpsised ja energiabatoonid. Kiudainete, toitainete ja suurepärase maitse lisamiseks sega kuivatatud mooruspuumarju oma smuutidesse. Magususe ja mõnusa kontrasti saamiseks puista salatile kuivatatud mooruspuumarju. Kuivatatud mooruspuumarjad on looduse kingitus, pakkudes kasu tervisele ja imelisi kulinaarseid aistinguid.
Mahe (Brasiilia) parapähklid
Lõuna-Ameerika lopsakates vihmametsades vohaval Brasiilia pähklipuul Bertholletia excelsa kasvanud mahe Brasiilia- ehk parapähklid on võlunud paljusid. Oma eripärase maitse, muljetavaldava toitaineprofiili ja potentsiaalsete tervisega seotud eeliste tõttu on need pähklid saavutanud õigustatud koha köökides ja tervislikus toitumises kogu maailmas. Parapähklite kõige silmatorkavam eelis on võib-olla nende ülikõrge seleenisisaldus. Seleen on oluline mikroelement, mis on vajalik mitmesuguste kehafunktsioonide toimimise jaoks, sealhulgas antioksüdantide kaitseks, kilpnäärme hormoonide metabolismiks ja immuunsüsteemi toetamiseks. Seleen on kilpnäärme hormoonide metabolismis osalevate ensüümide põhikomponent. Vaid üks bertoletti pähkel vastab soovitatavale päevasele seleenikogusele, muutes need pähklid selle olulise toitaine suurepäraseks looduslikuks allikaks. Parapähklid on lisaks seleenile rikkad ka antioksüdantide, näiteks E-vitamiini ja fenoolühendite poolest. Antioksüdandid aitavad võidelda vabade radikaalidega kehas, võivad vähendada krooniliste haiguste riski ja toetada tervislikku vananemist. Parapähklid sisaldavad südamele kasulikke monoküllastumata rasvu, mida on seostatud parema südame-veresoonkonna tervisega. Need pähklid sisaldavad ka olulisi mineraale, nagu magneesium ja fosfor, mis on tähtsad tugevate luude ja hammaste säilitamiseks. Parapähklite lisamine oma dieeti võib aidata kaasa luude tervisele.
Tähelepanu! Kuigi Brasiilia pähklitel on palju eeliseid, on nende kõrge seleenisisalduse tõttu võtmetähtsusega mõõdukus. Liiga suure hulga Brasiilia pähklite tarbimine lühikese aja jooksul võib põhjustada seleenimürgistust, mida nimetatakse selenoosiks. Selenoosi sümptomiteks on juuste väljalangemine, rabedad küüned, seede- ja neuroloogilised probleemid. Seetõttu on soovitatav parapähkleid süüa mõõdukalt.
Parapähklid on midagi enamat kui lihtsalt suupiste, need sobivad ka:
Küpsetamiseks – jahvata Brasiilia pähklid jahuseks konsistentsiks ja kasuta neid alternatiivse lisandina gluteenivabade küpsetiste retseptides. Samuti võivad need lisada salatitele ja röstitud köögiviljaroogadele krõmpsuvat tekstuuri.
Pähklivõi jaoks – valmista parapähklitest rikkalik määre ja anna hommikusele röstsaiale kordumatu maitse.
Purusta Brasiilia pähklid ja kasuta neid jäätise ja jogurti maitsestamiseks või rasvaste kookide või energiabatoonide koostisosana. Lisades need mõõdukalt ja loominguliselt oma dieeti, saab nautida nende eeliseid.
Soovitatav päevane norm on 1-3 parapähklit.
Mahe makadaamia pähklid
Mahe makadaamia pähklid pärinevad makadaamiapuust Macadamia integrifolia ja on pälvinud tuntuse mitte ainult maitsvate, vaid ka toitvate pähklitena. Mahe makadaamia pähklid on rikkad monoküllastumata rasvade poolest, mida tavaliselt tuntakse “heade rasvadena”. Need rasvad võivad avaldada positiivset mõju südame tervisele, vähendades halva kolesterooli ja seeläbi südamehaiguste riski. Need pähklid on rikkad selliste toitainete poolest nagu B1-vitamiin (tiamiin), magneesium ja mangaan. Tiamiin mängib olulist rolli toidu energiaks muutmisel, magneesium ja mangaan aga aitavad kaasa luude tervisele ja üldisele heaolule. Mahe makadaamiapähklid sisaldavad antioksüdante, sealhulgas tokoferoole ja flavonoide, mis aitavad võidelda oksüdatiivse stressiga ja kaitsta rakke kahjustuste eest. Need antioksüdandid aitavad kaasa vananemisvastasele toimele ja võivad vähendada krooniliste haiguste riski. Makadaamiapähklite lisamine oma dieeti võib pakkuda ka kiudaineid, mis soodustavad seedimist, annavad täiskõhutunde ja toetavad tervet soolestikku. Mahe makadaamiapähklid maitsevad suurepäraselt ja nende tervisega seotud eelised, sealhulgas antioksüdantsed omadused ja toitainete rikkus, muudavad need väärtuslikuks lisandiks tasakaalustatud toitumisele. Kuigi mahe makadaamiapähklitel on palju eeliseid, on oluline neid mõõdukalt tarbida. Makadaamia pähklid on kõrge kalorsusega, seega võib nende liigne tarbimine aidata kaasa kaalutõusule.
Tähelepanu! Pähkliallergiaga inimesed peaksid makadaamiapähkleid tarbides olema ettevaatlikud, et vältida allergilisi reaktsioone.
Kasutamine: Küpsetamiseks – haki või jahvata makadaamiapähkleid ja lisa need küpsistele, muffinitele või leivale omapärase maitse ja tekstuuri saamiseks. Salatite jaoks – tekstuuri ja maitse lisamiseks sega salatitesse hakitud makadaamiapähkleid. Pähklivõi – purusta makadaamiapähklid kreemjaks ja maitsvaks pähklivõiks, mida võid määrida röstsaiale või lisada hommikusöögihelvestele.
Olgu toit teie ravim!
NB! Siin esitatud teavet ei tohiks tõlgendada kui soovitust ravi või muud tüüpi terviseprobleemide kohta. Soovitame teha isiklikke terviseotsuseid pärast erinevate teabeallikate hindamist.