Kookoskreem saadakse kookospähkli vilja sees olevast valgest viljalihast. Sellel on paks konsistents ja kreemjas tekstuur. Sageli aetakse seda segi kookosveega, mida leidub küpsetes kookospähklites. Kookoskreemi ei leidu looduslikult. See saadakse kookospähklite valge massi segamisel veega. Tavaliselt tehakse seda vahekorras 1:1. Kui võrrelda kookosvett kookoskreemiga, siis viimane on oluliselt kaloririkkam ja toitvam. Suurepärase maitse ja kalorisisalduse tõttu kasutatakse kookoskoort suppide, kastmete ja magustoitude valmistamisel. Eriti populaarne on see Aasia roogade valmistamisel.
Kookoskreemi kasutamine: Lisades paar teelusikatäit mahedale araabika oakohvile, naudid mitte ainult maitsvat, vaid ka toitvat jooki. Lisades vahustatud piimakokteilile lusikatäie kookoskoort, saad rikkaliku ja aromaatse joogi. Peale paari lusikatäit värsketele või külmutatud marjadele peale kallamist, saad erakordse magustoidu. Pärast ükskõik millise pudru maitsestamist lusikatäie kookoskreemiga, naudid tervislikku hommikusööki, mida armastavad ka lapsed.
Kookoskoore kalorisisaldust ei tasu karta, sest suurema osa rasvast moodustab head MTC rasvad. Teadlased on leidnud tõendeid selle kohta, et kookoskoores leiduvad MTC rasvad pole mitte ülekaalulisuse põhjuseks, vaid aitavad isegi kaalu kontrolli all hoida.
– Võrreldes teiste rasvadega vähendavad MTC rasvad söögiisu
– Tootes sisalduvad looduslikud dekaan- ja oktaanhapped kiirendavad ainevahetust ja põletavad soovimatut rasva.
Kookoskreemis sisalduv õli normaliseerib kolesterooli ja triglütseriidide taset, vähendab tõhusalt põletikunähte ja erinevaid turseid. Uuringud on näidanud, et kookoskreem aitab vähendada maohaavandite sümptomeid ning on üsna tõhus infektsioone põhjustavate viiruste ja bakterite vastu võitlemisel.