Maherosmariini eeterlik õli, 10 ml
Vahemerest ja Aasiast pärit piparmündi perekonda kuuluv igihaljas põõsas kasvab hästi kivistel rannikualadel. Rosmariini eeterlikul õlil on värskendav aroom, mida saab kasutada tööks või õppimiseks soodsa keskkonna loomiseks. Seda kasutatakse sageli seepides, lõhnaainetes, šampoonides ja majapidamises vajalikes puhastusvahendites. Sisaldab antioksüdante.
Rosmariin stimuleerib mälu ja parandab keskendumisvõimet. Massaažis (lahjendatuna sobiva õliga) parandab rosmariin vereringet ja lõdvestab lihaseid.
Suukaudne manustamine: 1-2 tilka kaks korda päevas. Kasutada pärast lahjendamist siirupiga (tee sisse) või taimeõliga.
Nahale: kasutada massaaži või vanni jaoks 5-10 tilka lahjendatuna 10 ml taimeõlis.
Koostis sisaldab looduslikult: d-limoneeni, linalooli, tsitronellooli ja geraniooli.
Difusioon: 5-10 tilka sõltuvalt isiklikest eelistustest ja ruumi suurusest.
Koostis: 4 tilgas rosmariini ct. cineol eeterlikus õlis – tsineooli (1,8-cineol): 126 mg
Infoleht ja kasutusjuhend:
Eeterlikud õlid (eeterlikud või aromaatsed õlid) on maitsetaimede, lillede, puuviljade, seemnete jne lõhnavad, lenduvad komponendid. Aroomiteraapias avaldavad puhtad eeterlikud õlid kehale positiivset mõju sissehingamisel, allaneelamisel või nahale kandmisel. Eeterlikud õlid võivad avaldada tugevat mõju meeleolule ja tervisele: need võivad aidata lõõgastuda või stimuleerida, rahustada hingamisteid ja palju muud.
Tähelepanu!
Eeterlike õlide ohutuks nautimiseks järgida järgmisi vajalikke ettevaatusabinõusid:
Eeterlikud õlid on väga kontsentreeritud! Mõnikord kulub ühe kilogrammi õli tootmiseks sadu kilogramme värskeid taimi. Neid tuleb kasutada hoolikalt ja õigesti (soovitame konsulteerida fütoteraapia spetsialistiga). Ebaõige kasutamine võib olla ohtlik!
1. Hoida neid lastele kättesaamatus kohas!
2. Mitte ületada soovitatud annuseid!
3. Mõned õlid sobivad ainult välispidiseks kasutamiseks! Lugeda hoolega pakendi infolehte!
4. Ei soovitata kasutada imikutel ja alla kolmeaastastel lastel!
5. Ei soovitata kasutada raseduse ja imetamise ajal!
6. Eeterlikke õlisid tuleb epilepsia, astma ja südamehaiguste korral kasutada suure ettevaatusega.
7. Kui juhtub, et neelate kogemata alla suure koguse eeterlikku õli, jooge peale toiduks mõeldud taimeõli ja võtke ühendust mürgistusteabekeskusega.
8. Eeterlike õlide suukaudsel manustamisel segada neid taimeõliga, mitte manustada lahjendamata kujul.
9. Mitte kanda ega tilgutada lahjendamata eeterlikke õlisid otse nahale. Lahjendada vähese taimeõli või neutraalse kreemi, geeli või šampooniga; neid saab nii kasutada ka vannis käies.
10. Mitmed eeterlikes õlides looduslikult esinevad komponendid võivad ülitundlikel inimestel põhjustada allergilisi reaktsioone (näiteks tsitraal, d-limoneen, linalool, geraniool, tsitronellool jne). Lugeda pakendil olevaid hoiatusi! Näpunäide: Tundliku, allergilise naha korral lisada esmalt taimeõlile (näiteks magusa mandli või kookoseõli) tilk eeterlikku õli ja kanda see küünarnuki sisemisele osale. Oodata 24 tundi. Kui punetuse, sügeluse või ärrituse märke pole, võib õli kasutada.
11. Kõik tsitruseõlid (valmistatud bergamoti, apelsini, sidruni, greibi või mandariini koortest) on valgustundlikud! Vältida päikesevalgust ja solaariumit vähemalt 12 tundi pärast tsitruseõli nahale kandmist!
12. Vältida sattumist silma ja nina limaskestadele! Kui see juhtub, loputada hoolikalt puhta veega. Kui on näha ärritust või haava, tuleb pöörduda arsti poole.
13. Ei sobi kasutamiseks kõrva- ega silmatilkadena.
14. Tüümiani, piparrohu, pune, nelgi, lõhnavate talveürtide ja kaneeli eeterlikud õlid ärritavad. Mitte tarvitada neid seespidiselt, mitte aurustada ega kasutada neid õlisid nahal lahjendamata kujul!
15. Eeterlike õlide regulaarne kasutamine või tarbimine ei ole soovitatav.
16. Eeterlikud õlid on tuleohtlikud ja lenduvad. Mitte hoida neid kõrgetel temperatuuridel!
17. Hoida eeterlikke õlisid jahedas ja pimedas kohas tihedalt suletud pudelis!
18. Mürgistusteabekeskus 24h – tel: 16662, välisriigist helistamisel +372 794 3794, koduleht: https://www.16662.ee/et
Physalis® eeterlikud õlid: kvaliteedi garantii
– 100% puhas, looduslik ja mahe. Keemiliselt töötlemata, modifitseerimata, teiste eeterlike õlidega segamata, lahjendamata, puhastamata (= kohandatud vastama standardsele koostisele, kasutades kemikaale või eeterliku õli redestilleerimist teatud kontsentreeritud komponentide puhul), taastamata, terpeenimata.
– Iga partii identsuse ja kvaliteedi kontrollimine gaasikromatograafilise analüüsi (õli koostise ja erinevate koostisosade identifitseerimine), füüsilise kontrolli (tihedus, murdumisnäitaja, optiline pöörlemine) ja organoleptilise kontrolli (lõhn, maitse) abil.
– Pakendil märgitud toodete: täpsed botaanilised liigid (ladina nimi), päritolu, kasutatud taimeosad (lehed, õied, oksad, seemned, juured jne), ekstraheerimismeetod (aeglane ja täielik aurdestilleerimine madala või külma rõhu all) ja kemotüüp (biokeemiline spetsiifilisus, iga eeterliku õli spetsiifilised komponendid).
Suukaudne kasutamine
Kuigi selline eeterlike õlide kasutamine võib olla väga tõhus, soovitame mitte katsetada! Soovitame seda teha ainult terapeudi järelevalve all. Erinevate õlidega tuleb olla väga kursis, kuna mõned eeterlikud õlid võivad olla valesti kasutamisel väga ohtlikud! Soovitame tungivalt mitte kasutada eeterlikke õlisid lastel (-6 aastased) ja rasedatel. Mitte kasutada rohkem kui 2 tilka korraga ja mitte kasutada rohkem kui kaks korda päevas.
Massaaž, vann, dušš
Eeterlikud õlid sobivad ideaalselt massaažiks, lõõgastavas vannis lõõgastumiseks või värskendava duši all käimiseks. Nad tungivad kergesti läbi naha, pakkudes positiivset mõju. Esmalt lahjendada õli väikese koguse taimeõliga (näiteks kookose- või magusa mandli õliga).
Soovitused:
– Kehamassaaž: 1-2 tilka lahjendada 10 ml taimeõlis.
– Näoõli või -kreem: 2 tilka segada 10 ml taimeõlis või kreemis.
– Aromaatne vann: 6-10 tilka lahjendada 10 ml taimeõlis, neutraalses vannipiimas või -vahus.
– Šampoon: 2-4 tilka lahjendada 10 ml taimeõlis.
– Paikne kasutamine: mõnel juhul kasutatakse palju suuremaid kontsentratsioone (> 20%); näiteks lihastele ja liigestele, parasiitidevastaseks kasutamiseks jne. Seda tüüpi kasutamist peaks tegema ainult terapeudi järelevalve all!
Vaporiseerimine
Eeterlikud õlid lisavad elu- ja tööruumidele meeldiva lõhna. Eelistatav on kasutada elektrilisi aurustajaid, mis ei soojenda õli ja eraldavad ülipeeneid aure. Piisab iga tunni järel 15 minutist aurutamisest.
Inhalatsioonid
See on suurepärane vahend kurgu ja hingamisteede rahustamiseks. Eeterlikud õlid puhastavad nina ja muudavad hingamise lihtsamaks. Lisada 2-3 tilka kuuma vee kaussi ja hingata sellest tekkivat auru 5-10 minutit (ettevaatust: vältida ärritavaid õlisid!).